2013/14 m.m.  5 klasė

,, Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena“  Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje

 

 

Norėdami paminėti šią dieną mokykloje, sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kriščiūnienė pasiūlė ekologų būrelio nariams ir jų vadovei Vidai Reinolcaitei suruošti arbatos dieną.

Mokiniai  aktyviai  ėmėsi šio darbo. Vieni rinko medžiagą apie arbatas, kiti ruošė aprašymus apie arbatos gėrimo ceremonijas, apie  arbatos reikšmę, gaminimo technologiją.

Penktadienį , Lapkričio 8-ąją, Smalininkų Lidijos Meškaitytės mokykla pakvipo įvairiais kvapais: tai pipirmėčių, čiobrelių, erškėčių, jonažolių aromatais. Ekologų būrelio narės Aušrinė Mačiulaitytė, Arūnė Stanaitytė, Kamilė Žičkutė, Rasminta Kondratavičiūtė, Ineta Eidokaitytė, Kamilė Girdžiūtė ir vadovė Vida Reinolcaitė nutarė arbatinę suruošti geografijos kabinete. Jos papuošė stalus gėlėmis, uždegė žvakeles. Mergaitės surašė meniu – kiekviena arbata turėjo savo skiriamąją spalvą. Kas  kokią arbatą norėjo gerti, kėlė tos spalvos žetonėlį, paruoštą iš spalvoto popieriaus. Čia buvo ir sausainukų. Mergaitės pasiskirstė staliukus, kuriuos aptarnaus. Per visas pertraukas, grojant muzikai, grožintis ekrane rudeniniais vaizdais, galėjo skanauti arbatą. O jos išgerta tikrai daug. Visiems – ir mokytojams, ir mokiniams šventė labai patiko . Visi prisiragavo įvairios arbatos, užkąsdami sausainukais. Be to kiekvienas gavo sveikos mitybos lankstinukus, skrajutes su arbatos aprašu.

Tai buvo ne eilinė diena mokykloje.  Joje vyravo gera nuotaika, visi dėkojo mokiniams,  mokytojai ir sveikatos specialistei už gražią šventę.

 

 

Sveikatos priežiūros specialistė                                       Danutė Kriščiūnienė